Reklama

Nie planowałem reformy Kościoła

Nie planowałem reformy Kościoła

10.03.2014
Czyta się kilka minut
Papież Franciszek: Zacząłem rządzić, próbując wcielić w praktykę to wszystko, co pojawiło się w dyskusjach wśród kardynałów podczas kongregacji przed konklawe. I w swych działaniach liczę na natchnienie od Pana.
Przed audiencją generalną na Placu św. Piotra. 5 marca 2014 r. Fot. Alessandro Bianchi / REUTERS/ FORUM
T

TO JUŻ KOLEJNA ROZMOWA Z PAPIEŻEM
Ukazała się 5 marca w największym włoskim dzienniku „Corriere della Sera”. Z Franciszkiem w jego mieszkaniu w Domu Świętej Marty rozmawia redaktor naczelny tej gazety Ferruccio De Bortoli. Jak zauważa we wstępie, papież nie chciał robić bilansu roku pontyfikatu – żartował, że taki bilans robi co dwa tygodnie ze spowiednikiem. Ale jak zawsze chętnie odpowiadał na pytania. Między innymi komentował wystąpienie kard. Waltera Kaspera na niedawnym konsystorzu, poświęcone problemowi zakazu komunii św. dla osób rozwiedzionych, które powtórnie zawarły małżeństwo. Referat ten wywołał żywą dyskusję. „Braterskie i otwarte konfrontacje rozwijają myśl teologiczną i pastoralną – mówi papież. – Tego się nie boję, a wręcz szukam”. Niebawem w „TP” opublikujemy treść wystąpienia kard. Kaspera.

FERRUCCIO DE BORTOLI: Ojcze Święty,...

18316

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]