Reklama

Błędnik wrażliwości

Błędnik wrażliwości

29.03.2011
Czyta się kilka minut
Od razu miejmy z głowy to kłopotliwe wyznanie: 11 kwietnia 2010 r. zjedliśmy kolację. Ba, zjedliśmy ją również 3 kwietnia 2005 r., i nie zamierzamy tego wyznania osłabiać deklaracjami, że byliśmy wówczas po wielogodzinnych nieszporach, nabożeństwach żałobnych i nocnym czuwaniu.
W

Więcej: przywoływanie tego typu zastrzeżeń ("to prawda, jadłem, ale wcześniej byłem u komunii", "jadłem, ale ulubione danie Ojca Świętego", "jadłem, ale znalazłem się tam kompletnym przypadkiem") uważamy za niestosowne. Co Piotra Semkę, jednego z najgłośniejszych uczestników sporu o "posmoleńską kolację", nie powinno zdziwić - pytał wszak niedawno o złe geny młodszych redaktorów "TP" i zdajemy sobie sprawę, że podejrzewa nas o rzeczy dużo gorsze niż posilanie się w złym towarzystwie.

"Paweł Kowal i Adam Bielan powinni rozumieć, że wieczór w ekskluzywnej warszawskiej restauracji z Moniką Olejnik tuż po tragedii smoleńskiej może być uznany za coś niestosownego" - napisał Semka w "Rzeczpospolitej", rozpoczynając tym samym jedną z najzabawniejszych dyskusji publicznych ostatnich kilkunastu dni - dyskusji, która nie może umilknąć nawet mimo zadekretowania przez...

3455

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]