Reklama

Biznes Zdrój

12.09.2006
Czyta się kilka minut
Problemy energetyczne Europy oraz pytania o przyszłość relacji między Unią Europejską a krajami Europy Wschodniej - te dwa tematy zdominowały tegoroczne spotkanie ludzi gospodarki i polityki z tej części Europy.
1

1880 gości z 58 krajów, uczestniczących w 136 dyskusjach: to statystyka tegorocznego XVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, które zwykło się nazywać "Polskim Davos". Był prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, nagrodzony tytułem "Człowieka Europy Środkowo-Wschodniej 2005", a także aktualni i byli premierzy oraz ministrowie, eksperci, wreszcie przedsiębiorcy i bankowcy. A w roku 1992, gdy Forum ruszało, gości było 120.

Jeszcze przed inauguracją imprezy spotkali się w Krynicy premierzy Jarosław Kaczyński i Wiktor Janukowycz, i zapowiedzieli przedłużenie ukraińskiego rurociągu Odessa-Brody do Płocka. Premier Kaczyński dodał, że o zapewnieniu dostaw surowca znad Morza Kaspijskiego, gdzie działają koncerny amerykańskie, będzie rozmawiać podczas wizyty w USA. Równie ważna była deklaracja o połączeniu polskiego i litewskiego systemu energetycznego. Litwa planuje...

7705

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]