Reklama

Biznes Zdrój

Biznes Zdrój

12.09.2006
Czyta się kilka minut
Problemy energetyczne Europy oraz pytania o przyszłość relacji między Unią Europejską a krajami Europy Wschodniej - te dwa tematy zdominowały tegoroczne spotkanie ludzi gospodarki i polityki z tej części Europy.
1

1880 gości z 58 krajów, uczestniczących w 136 dyskusjach: to statystyka tegorocznego XVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, które zwykło się nazywać "Polskim Davos". Był prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, nagrodzony tytułem "Człowieka Europy Środkowo-Wschodniej 2005", a także aktualni i byli premierzy oraz ministrowie, eksperci, wreszcie przedsiębiorcy i bankowcy. A w roku 1992, gdy Forum ruszało, gości było 120.

Jeszcze przed inauguracją imprezy spotkali się w Krynicy premierzy Jarosław Kaczyński i Wiktor Janukowycz, i zapowiedzieli przedłużenie ukraińskiego rurociągu Odessa-Brody do Płocka. Premier Kaczyński dodał, że o zapewnieniu dostaw surowca znad Morza Kaspijskiego, gdzie działają koncerny amerykańskie, będzie rozmawiać podczas wizyty w USA. Równie ważna była deklaracja o połączeniu polskiego i litewskiego systemu energetycznego. Litwa planuje...

7705

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]