Ładowanie...
Bitwa nie tylko o Mosul

Pomimo wszystkich strat, które ekstremiści z tzw. Państwa Islamskiego ponosili w ciągu minionego półtora roku, jak dotąd nie doznali oni takiej klęski, o której można by powiedzieć, że była punktem zwrotnym, decydującym o ich ostatecznej przegranej.
Wkrótce może się to zmienić. Ofensywa, której celem jest Mosul – największe miasto w Iraku, pozostające pod kontrolą dżihadystów – i w której uczestniczą oddziały irackie oraz kurdyjscy peszmergowie, zaczęła się w poniedziałek 17 października. I jak na razie wszystko wskazuje na to, że atakujący posuwają się szybciej, niż oczekiwali wojskowi planiści.
Z kolei w sąsiedniej Syrii armia turecka, prowadząca tam operację „Tarcza Eufratu”, zadała dżihadystom poważny cios, przecinając ich żywotne szlaki komunikacyjne, którymi ich „kalifat” otrzymywał zaopatrzenie z terenu Turcji. Choć więc, gdyby spojrzeć na mapę, terytorium...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]