Reklama

Biskupi po wyborach

Biskupi po wyborach

18.03.2014
Czyta się kilka minut
Sprawdziły się nasze prognozy: przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski został abp Stanisław Gądecki, a jego zastępcą abp Marek Jędraszewski.
B

Biskupi zgromadzeni w Warszawie na 364. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu zagłosowali po raz pierwszy już pod koniec przedpołudniowej sesji pierwszego dnia zebrania (12 marca). To głosowanie „było rozpoznaniem”, jak „Tygodnikowi” powiedział kard. Stanisław Dziwisz. Tak jak przewidywaliśmy w poprzednim numerze, najwięcej głosów zdobyli metropolita poznański abp Stanisław Gądecki oraz metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Reprezentujący zachowawczą grupę biskupów metropolita częstochowski abp Wacław Depo zdobył mniejsze poparcie. Do głosu doszła grupa reformatorska, dlatego jeden z biskupów wynik pierwszego głosowania w rozmowie z „Tygodnikiem” skomentował: „Cuda się zdarzają. Kto by się spodziewał, że będziemy wybierać między kard. Nyczem a abp. Gądeckim?”.
Tydzień temu pisaliśmy, że ostrzejsza walka rozegra się o stanowisko zastępcy przewodniczącego. I...

2090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]