Bieda i duma Wirginii Zachodniej

To także Ameryka: prowincjonalna, żyjąca w innym rytmie niż metropolie, pielęgnująca swój patriotyzm. Miejsce zwykłe, choć niezwyczajne.

Reklama

Bieda i duma Wirginii Zachodniej

Bieda i duma Wirginii Zachodniej

z Ripley (USA)
16.07.2019
Czyta się kilka minut
To także Ameryka: prowincjonalna, żyjąca w innym rytmie niż metropolie, pielęgnująca swój patriotyzm. Miejsce zwykłe, choć niezwyczajne.
Bieda i duma podpis: Królowa Nastolatków Madison Stellato i Królowa Ripley Megan Crow podczas Święta Niepodległości, 4 lipca 1989 r. CRAIG HUDSON / CHARLESTON GAZETTE-MAIL / AP / EAST NEWS
W

W Ripley, niewiele ponad trzytysięcznym miasteczku, czerwień, biel i błękit są wszechobecne. Amerykańskie flagi powiewają na masztach, słupach i rogach domów. Zwisają na balustradach mostu i ośmiobocznej altanki na trawniku przed budynkiem sądu hrabstwa Jackson.

Są w witrynach sklepów, dekorują afisze, a nawet zdobią ściany restauracji, w której z moją narzeczoną Erin jemy późny lunch.

– Wesołego Dnia Niepodległości, okej? – mówi kelnerka, gdy wychodzimy. To „okej” intonuje tak, jakby chciała się upewnić, że radę, aby się dobrze bawić, weźmiemy sobie do serca.

W końcu Ripley organizuje – jak chwalą się jego władze – „największe mało­miasteczkowe obchody Święta Niepodległości” w całych Stanach Zjednoczonych.

Miasteczko, jakich wiele

To typowe miasteczko. Centrum jest skupione przy dwóch skrzyżowaniach, zaraz obok górującego nad okolicą budynku sądu...

23645

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]