Reklama

Bez złudzeń o PZPN

Bez złudzeń o PZPN

28.10.2008
Czyta się kilka minut
Nie sposób doszukać się osób, które w publicznej dyskusji broniłyby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przeciwnie: nawet działacze tej organizacji deklarują (na ile szczerze?) konieczność dokonania oczyszczenia polskiej piłki i wyznaczenia "kierunków jej rozwoju na przyszłość". Ale mimo tej jednomyślności ocen wojna futbolowa w najlepsze się rozwija, sięgając dzisiaj - wydaje się - swojego zenitu.
W

W przeddzień zjazdu PZPN, choć gdy piszę te słowa, jego termin nie jest pewny, urząd skarbowy zajął konta Związku, prokuratura postawiła zarzuty sekretarzowi i kandydatowi na nowego prezesa Zdzisławowi Kręcinie oraz bada sprawę innego kandydata na szefa Związku - Grzegorza Laty. Spektakularne zatrzymanie i zakucie w kajdanki byłego selekcjonera reprezentacji Janusza Wójcika to tylko dopełnienie czarnego obrazu PZPN.

Po porażce ministra sportu Mirosława Drzewieckiego w wojnie przeciw piłkarskiemu Związkowi do krucjaty ruszyła prokuratura, policja (CBŚ) i CBA. A teraz dołączył jeszcze urząd skarbowy. Przedstawiciele rządu Platformy Obywatelskiej oficjalnie zapewniają, że ta ofensywa nie ma nic wspólnego z terminem zjazdu, lecz nikt w to nie wierzy. Sami działacze PO w prywatnych rozmowach przyznają, że teraz rząd już "nie odpuści" i zrobi "wszystko, żeby się...

3012

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]