Reklama

PZPN robi z nas frajerów

PZPN robi z nas frajerów

06.08.2018
Czyta się kilka minut
Zamiast ogłosić, jak planuje naprawić sytuację w polskim futbolu po kolejnym przegranym mundialu, porażkach drużyn młodzieżowych i klubów, Zbigniew Boniek przyjął do pracy z reprezentacją trenera skazanego za korupcję.
Prezes PZPN Zbigniew Boniek, Kielce, 9 października 2017 r. PAWEŁ MAŁECKI / AGENCJA GAZETA
N

Najnowsza decyzja PZPN o zatrudnieniu Andrzeja Woźniaka jako szkoleniowca bramkarzy reprezentacji to kolejny, zdecydowanie najmocniejszy policzek dla ludzi uczciwych, którzy zostali skrzywdzeni w czasach, kiedy korupcja w polskiej piłce była powszechna. Związek znów udowodnił, że lepiej traktuje skorumpowanych niż tych, którzy z korupcją starali się walczyć, albo choćby tych, którzy przynajmniej się jej nie poddali. To taka kropka nad i piłkarskiej beznadziei.

Przez lata lojalnie zgłaszałem w PZPN problemy i korupcyjne zagrożenia. Najpierw chodziłem do szefa Kolegium Sędziów, a gdy ten z różnych powodów nie chciał reagować, udawałem się wyżej – aż do prezesa.

Przez kilka lat próbowałem przekonać Zbigniewa Bońka do reakcji na zjawiska patologiczne. Okazało się, że traciłem czas, a teraz widzę, dlaczego.

Poprzedni prezesi związku – późno, bo późno, ale jednak –...

14772

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ja zresztą też - się uśmiecham z politowaniem, kiedy widzę tłumy dorosłych facetów w ekstazie nerwowej na widok boiska i biegających po nim pacynek, których sznureczki pociągają zawodowi oszuści i złodzieje

Nic się nie stało Polacy, nic się nie stało.

w Cieszynie niezły numer z tej branży - wybrana niedawno przez pis-owskiego burmistrza nowa szefowa Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" [instytucja stara jak Cieszyn niemal i bardzo zasłużona dla miasta] zwyciężyła w Cieszynie w lokalnym plebiscycie na "Osobowość roku 2017 - kultura". I wszystko pięknie, tylko wkrótce okazało się, że w głosowaniu przy pomocy płatnych sms-ów na tę panią głosowano z dwóch numerów służbowych właśnie Domu Narodowego któremu szefuje, za sumę łącznie ponad 1300 zł - żeby było śmieszniej, jeden z tych numerów należał do zwyciężczyni. Pani się przyznała, jej koleżanka/podwładna też. No i co na to burmistrz, któremu jednostka podlega i który pchłę-szachrajkę na stanowisko powołał? Zwolnił ją dyscyplinarnie? zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez podległego mu urzędnika? nic podobnego, oczywiście, wszak to d o j n a zmiana - wysmarował za to sążnisty elaborat do lokalnych mediów, podkreślił zasługi laureatki [i jednocześnie znajomki] i obiecał zastanowić się nad wysokością premii dla pani Dyrektor, co się jej jak najbardziej n a l e ż y... +++ https://wiadomosci.ox.pl/stanowisko-urzedu-miejskiego-w-sprawie-afery-sms-owej-w-cok,53206 +++ https://www.cieszy.pl/cok-sms-owy-przekret-w-cieszynie/ +++ to jest, proszę Państwa, dzisiejsza Polska w pigułce, dojna zmiana u podstaw piramidy - nic się nie stało? poczekamy do wyborów

O Waszym Ośrodku Kultury czytałem kiedyś reportaż. Jeszce w czasach jego świetności. Działania aparatczyków typowe dla pzpr. I tak delikatnie. Mogli przecież wyznaczyć laureata. Co do wyborów zdanie mam odmienne. Raczej pesymistyczne bardziej. Naród nadal jest na igrzyskach i sobie chwali tę sytuację. W jednym mieście na zachodzie Polski (Ziemie odzyskane - to nadal funkcjonuje, o zgrozo), kandydat na prezydenta z pis zadeklarował, że z okazji 100 lat niepodległości będzie przez 100 dni abstynentem. Jednym słowem przed tym okresem i zaraz po nim będzie sobie używał do woli. Fedorowicz jako kolega kierownik nie wymyśliłby tego. Piękne. Chwała bohaterom. Duma.

Zgaduje, ze koledzy na podworku nie brali Pana do druzyny.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]