Reklama

Bajka tylko dla dorosłych

Bajka tylko dla dorosłych

04.09.2007
Czyta się kilka minut
Pewnie nie powinno się wogóle opowiadać treści tego filmu. Łatwo urazić czyjeś poczucie smaku izniechęcić do pójścia do kina. Zdrugiej strony, amatorzy perwersji iobsceny, skuszeni powierzchownym opisem, mogą później poczuć się oszukani - film nie ma wsobie nic zpornograficznego spektaklu.
Marianne Faithfull jako Irina
J

Jest też pewnie trzecia kategoria widzów: niepodatna ani na łatwe zgorszenia, ani na tanią podnietę - za to podejrzliwa wobec wykorzystanych w filmie Sama Garbarskiego fabularnych rozwiązań. Rzeczywiście, trudno dać wiarę historii Iriny Palm, historii - by użyć popularnej ostatnio frazy - "wyssanej z brudnego palca". Trudno nie uśmiechnąć się pod wąsem czytając, że Garbarski, belgijski reżyser o polskich korzeniach, bohaterką swego filmu uczynił starszą panią z londyńskiego przedmieścia, która decyduje się na pracę w podłym seksklubie. A wszystko po to, by sfinansować kosztowną operację swojego wnuczka i tym samym uratować mu życie.

Ryzykowny pomysł jednak się udaje. I co najważniejsze - bez uczuciowego szantażu, którym wielu twórców (sztandarowy przykład to Lars von Trier w "Przełamując fale" i "Tańcząc w ciemnościach") usiłuje uwiarygodniać swoje filmowe...

6175

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]