Reklama

Atrofia

Atrofia

08.02.2016
Czyta się kilka minut
Kartka. Wyciągnięta z leżącej obok biurka ryzy. Żadnej kropki, przecinka. Sama biel pośrodku blatu.
Fot. Grażyna Makara
Paweł Reszka / Fot. Grażyna Makara
K

Klawiatura od komputera odłożona na bok – bo felietony, jeśli mogę, piszę ołówkiem. Środek nocy, idealna cisza. Nocna lampka. Cały świat skurczył się do rozmiaru A4 i przerażającej chirurgicznej bieli.

Załóżmy, że oprócz tego nie ma nic. Reszta była snem, a naprawdę świat składa się z biurka, lampki, kartki… Trudno się pogodzić z takim stanem. Trzeba się ratować, czegoś uchwycić. Zazwyczaj ze światem, który ulega nagłemu zanikowi, łączy nas telefon. Tylko do kogo można wykręcić numer o takiej porze? Kto może potwierdzić, że drugi brzeg istnieje, oby tylko doczekać poranka? Co, jeśli nikt?

Na szczęście dzisiejsze telefony to też magazyny wspomnień. Numery przyjaciół sprzed lat. Nie dzwoniliśmy od dawna, ale ciągle wierzymy, że możemy do nich zatelefonować. Oni zaś powiedzą, że przecież nic złego się nie stało, że rozmawialiśmy jakby wczoraj. Wspomnienia są w...

5516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]