Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Architekt nowoczesności

Architekt nowoczesności

05.03.2017
Czyta się kilka minut
Tak to już jest, że od wielkich postaci, które odcisnęły na naszej rzeczywistości niezatarte piętno, domagamy się niebanalnego życia.
C

Charles-Édouard Jeanneret-Gris, znany światu jako Le Corbusier, spełnia to oczekiwanie. Najnowsza biografia to przede wszystkim kompleksowe wprowadzenie zarówno w burzliwe losy francuskiego wizjonera, jak i podstawowe założenia jego myśli architektonicznej i urbanistycznej. Z tej opowieści wyłania się obraz człowieka genialnego, bez wątpienia wyprzedzającego swoją epokę, ale również chorobliwie ambitnego, przez całe życie skupionego na walce o sławę i uznanie. Flint odsłania także wstydliwe elementy jego biografii, takie jak współpraca z profaszystowskim rządem Vichy czy też wyjątkowo paskudny stosunek do żony. Książka pozostawia jednak niedosyt – to z pewnością dzieło bardzo poprawne, o dużych walorach edukacyjnych, jednakże jeden z największych wizjonerów nowoczesności zasługuje chyba na więcej. ©

Anthony Flint, LE CORBUSIER. ARCHITEKT JUTRA, przeł. Dominika Cieśla-...

962

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]