Reklama

Archipelag umysłów

Archipelag umysłów

04.07.2017
Czyta się kilka minut
Steve Silberman, autor książki „Neuroplemiona”: Autyści pracują na innym „oprogramowaniu” niż reszta. Ale nikt przecież nie uważa, że cały komputer jest zepsuty tylko dlatego, że nie ma w nim Windowsa.
Mike Timo / GETTY IMAGES
T

Tomasz Targański: Wśród wielu popularnych teorii spiskowych mało która może pochwalić się żywotnością dorównującą tej o „ukrywanej epidemii autyzmu”. Pan zajął się tym tematem już 15 lat temu.

Steve Silberman: Na początku ubiegłej dekady po Dolinie Krzemowej na Zachodnim Wybrzeżu USA zaczęły krążyć plotki o rosnącej liczbie dzieci z autyzmem. Mówiło się, że powodem może być zanieczyszczenie wody albo powietrza, część rodziców wskazywała na szczepionki. Wiadomo również było, że pewne cechy wykazywane przez część osób ze zdiagnozowanym autyzmem są przydatne w branży informatycznej. Mam na myśli m.in. nadzwyczajną umiejętność koncentracji czy myślenie wzorcami, co pomaga przy pisaniu kodów źródłowych. Chciałem wiedzieć, czy istnieje jakiś związek między tą przypadłością a pracowitymi samotnikami, którzy choć czasem słabo radzą sobie w...

13749

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]