48 godzin

Mało kto się spodziewał, że trzymający w napięciu spektakl zacznie się długo po wyborach: zliczanie ostatnich głosów w kilku zaledwie stanach.

Reklama

48 godzin

48 godzin

z Nowego Jorku
06.11.2020
Czyta się kilka minut
Mało kto się spodziewał, że trzymający w napięciu spektakl zacznie się długo po wyborach: zliczanie ostatnich głosów w kilku zaledwie stanach.
Prezydent Donald Trump po przemówieniu w Białym Domu, 5 listopada 2020 r. / FOT. Evan Vucci / AP / EAST NEWS
N

Nie wiadomo jeszcze ostatecznie, kto został prezydentem USA. Z komisji, które w paru stanach liczą jeszcze głosy nadesłane pocztą, można usłyszeć, że wiążące wyniki będą znane za kilka, może nawet kilkanaście dni.

Oto portret Ameryki z pierwszych 48 godzin po zamknięciu lokali.

Przebudzenie 

Środa, 4 listopada. Od wczesnych godzin rannych nowojorczycy są przyklejeni do smartfonów: na bieżąco śledzą serwisy informacyjne. Od polityki trudno uciec nawet w chińskim barze. Gdy czekam na zamówiony posiłek, młoda Afroamerykanka ogląda w komórce relację telewizji CNN. Chcąc nie chcąc, słuchają jej wszyscy. Znany dziennikarz Anderson Cooper raportuje wyniki z Pensylwanii i Michigan: dwóch stanów, które cztery lata temu zadecydowały o zwycięstwie Donalda Trumpa. Kobieta jest tak pochłonięta relacją, że przy odbiorze swojego zamówienia nie odlepia wzroku od komórki.

...
15097

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]