Reklama

26 grudnia 2010 - 2 stycznia 2011

26 grudnia 2010 - 2 stycznia 2011

03.01.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
Ż

Żałuję, że mój Kościół, reformując przed laty kalendarz liturgiczny, zrezygnował z obchodzenia w Nowy Rok święta Obrzezania Pańskiego na rzecz święta Bożej Rodzicielki (bo przecież ono mogłoby przypadać kiedykolwiek!)" - napisał Poniewierski na swoim blogu. Podkreślił m.in., że "obrzezanie wprowadza Nowo Narodzonego w świat Starego Przymierza, a nam nie wolno tego związku pomijać ani przemilczać. Jezus jest Żydem - czy się to komu podoba, czy nie!". Jako "posoborowy katolik" przyznaje ze "wstydem i żalem", że "znaczenie Jezusowego obrzezania dla naszego zbawienia dużo lepiej rozumiał Kościół przedsoborowy, a dziś ta jego mądrość została zepchnięta na margines i odrzucona".

Wspólnota ekumeniczna z Taizé zgromadziła 30 tys. osób z całego świata (w tym 6 tys. Polaków) na Europejskim Spotkaniu Młodych w Rotterdamie w Holandii (28 grudnia - 1 stycznia).

...
5004

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]