Reklama

12 groszy, tylko nie płacz, proszę

20.02.2017
Czyta się kilka minut
Byłam kiedyś dziewczyną z zespołu.
P

Po zajęciach na uniwersytecie biegałam na próby, targałam ze sobą wszędzie ciężkie futerały na gitary, z czasem dorobiłam się nawet własnego wzmacniacza, a za statyw do mikrofonu przestał mi służyć stary stojak do nocnej lampki. Kasia grała na pożyczonej perkusji, gitara basowa Joanki była tak wielka, że do dziś nie wiem, jak ta delikatna osóbka dawała sobie radę z tym instrumentem, i jedynie fender Bożeny trzymał światowy poziom.

Ale nie sprzęt był najważniejszy, bo tym, co się wtedy liczyło dla nas najbardziej, było wspólne granie. W piwnicach starych kamienic na krakowskim Podgórzu, ze szczurami wielkości małych psów przebiegającymi od czasu do czasu pod ścianami, w salkach wynajmowanych od kolegów gdzieś w Nowej Hucie, gdzie zimą zamarzała nam nawet woda w czajniku, a potem w warszawskich podziemiach biurowców zalewanych notorycznie w czasie każdej większej burzy. To były...

5071

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]