Reklama

Zwierciadło

Zwierciadło

28.08.2012
Czyta się kilka minut
Przez dziesięciolecia Polska była dla rosyjskiej inteligencji przedmiotem fascynacji, oknem na świat. Czy to skończyło się już bezpowrotnie?
Tatiana Kosinowa Fot. Krzysztof Dubiel / Instytut Książki
K

Ktokolwiek zajmuje się relacjami polsko-rosyjskimi, musiał się przynajmniej raz spotkać z Tatianą Kosinową – jedną z ważniejszych postaci Stowarzyszenia „Memoriał” w Petersburgu i animatorką wielu akcji społecznych. Ta niesamowita przyjaciółka naszego kraju od lat pracuje też na rzecz porozumienia Polaków z Rosjanami. Robi to wytrwale i nie oglądając się na doraźne koniunktury, współpracuje też z wieloma rosyjskimi i polskimi mediami – pisała także w „Tygodniku Powszechnym”.

Niedawno wydana jej książka „Polski mit. Polska w oczach sowieckich dysydentów” pokazuje jednak, że Tatiana Kosinowa nie jest wcale tak osamotniona, jak zrazu by się mogło wydawać. Ktokolwiek więc sądzi, że w Rosji (bo choć w podtytule pojawiają się „sowieccy dysydenci”, to raczej mamy do czynienia z obywatelami Rosji) brak nam przyjaciół, musi sięgnąć do „Polskiego mitu” – przekona się jak wielu...

10008

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]