Reklama

Zostaw ludziom błędy, naprawiaj siebie

Zostaw ludziom błędy, naprawiaj siebie

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Często mówię w kazaniach: Zobaczcie, ile dobra robimy! Ilu ludzi cieszy się, że nas spotkało! Ociężałość duszy polega na tym, że człowiek skupia się na grzechu. Zachowuje się tak, jakby nie chciał usłyszeć Dobrej Nowiny.
O. Leon Knabit
W

WOJCIECH BONOWICZ: - Boże Narodzenie to czas wiary radosnej, której Ojciec - obchodzący właśnie 50-lecie kapłaństwa - jest niewątpliwie świadkiem. Zawsze Ojciec był taki?

O. LEON KNABIT OSB: - Zanim odpowiem, pozwolę sobie na małą dygresję. Święcenia kapłańskie otrzymałem nazajutrz po skończeniu 24 lat - 27 grudnia 1953 r. Mój biskup tak to ustawił, żebym bez specjalnej dyspensy mógł już być “pełnym" kapłanem, mieć intencje i stypendia mszalne (czyli podstawę utrzymania) i... dalej w spokoju chorować. Pamiętam, że przy całej radości, jaką czerpałem z kapłaństwa, trochę byłem na siebie zły: taki młody i już taki zdechlak. Tak więc moje radosne usposobienie zostało wystawione na poważną próbę. A i potem oczyszczało się ono przez wszystkie te lata, które przeżyłem najpierw jako ksiądz, a potem jako mnich. Przedtem było ono mocniej zaprawione...

15658

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]