Reklama

open eyes economic summit 2019

Żona cezara

Żona cezara

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Przesłuchanie Jolanty Kwaśniewskiej przed komisją śledczą przebiegło według sejmowych standardów: posłowie polecali sobie wezwanie lekarza i kaftan bezpieczeństwa, lewicowi śledczy zamienili się w obrońców, prawicowi nie potrafili powstrzymać się od wygłaszania tyrad, a przewodniczący Aumiller wystąpił w roli prymusa starając się odpowiadać zamiast świadka.
P

Pierwsza Dama odmówiła zarówno udostępnienia listy osób fizycznych sponsorujących jej fundację, bo uznała to za niezgodne z prawem, jak listy sponsorujących firm, choć przyznała, że tej komisja ma prawo się domagać. Nie ustalono więc wiele w ważnej kwestii, czy darczyńcy traktowali wpłaty na fundację jako formę lobbingu na rzecz swoich interesów w Pałacu Prezydenckim.

Żona Prezydenta powtórzyła tezę, że wszystko jedno, skąd pochodzą pieniądze na charytatywną fundację, nawet jeśli jej biuro mieści się w siedzibie Prezydenta. Poza tym nie jest zainteresowana wyjaśnieniem uzasadnionych podejrzeń, czy sponsorzy wbrew jej woli i bez jej wiedzy, nie wykorzystywali fundacji “Porozumienie bez barier" do niecnych celów. W sporze, czy osoby ze świecznika powinny w życiu publicznym dawać przykład większej, czy mniejszej przejrzystości, wybrała tę drugą opcję. Szkoda....

1024

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]