Reklama

Zmierzch ETA

Zmierzch ETA

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Zawieszenie broni ma być powszechne. Jeszcze kilka lat temu taka deklaracja ETA, organizacji uznanej przez UE i USA za terrorystycznę, wywołałaby w Hiszpanii entuzjazm.
T

Tym razem reakcje wśród hiszpańskich polityków - czyli po drugiej stronie krwawego konfliktu między rządem w Madrycie a baskijskimi nacjonalistami - były jednak bardzo powściągliwe. Jakby wszyscy tylko wzruszyli ramionami, nieporuszeni oświadczeniem, wygłoszonym na taśmie wideo przez trzech zamaskowanych mężczyzn.

"Droga będzie bardzo długa" - stwierdził premier José Zapatero. "Czy jestem dziś spokojny? Tak. Czy to już koniec? Nie. Czy to jest to, na co społeczeństwo miało nadzieję? Po raz kolejny - nie" - mówił szef MSZ Alfredo Rubalcaba. "To niewystarczające" - skwitował oświadczenie socjalistyczny premier rządu w Kraju Basków Patxi López i uznał je za sygnał, iż ETA zaczęła dopuszczać myśl, że "ich koniec jest nieunikniony".

ETA: degradacja i izolacja

Według swego oświadczenia, ETA stawia teraz na...

5617

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]