Reklama

Zimą przy bazylice

Zimą przy bazylice

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Po przebytych chorobach nie zawsze mogę uczestniczyć w modlitwach o 6.20. Zastanawiam się jednak, na ile to jeszcze skutki choroby, a na ile początek zaniedbania. Pewnie przełożeni pomogą mi rozstrzygnąć wątpliwość.
C

Czwartek (29 listopada)

Dzień rozpoczął się jak zwykle, wspólną modlitwą i medytacją w kaplicy domowej o 6.20. Potem Msza koncelebrowana o 7.30. W czasie jesienno-zimowym to pierwsza Msza w bazylice. Dzisiaj przy ołtarzu kapłanów jest pięciu. Gdyby nas przeliczyć na lata, to koncelebrowało ponad 350 lat. Mniej niż zwykle, bo przy ołtarzu nie było najstarszych. W licheńskim sanktuarium emeryci są dowartościowani, stanowią jedną czwartą całej, liczącej ponad 40 osób wspólnoty zakonnej. Wszyscy (prawie) na równi z młodymi pełnią posługę wobec pielgrzymów.

Piątek (30 listopada)

W nocy padał śnieg. Przed godziną ósmą przyjeżdża po mnie ks. probo­­szcz Antoni Janicki z Tokar w dekanacie dobrskim. W jego parafii uroczystość odpustowa św. Andrzeja Apostoła. Przed południem dwie Msze w kościele...

10162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]