Reklama

Ładowanie...

Zimą przy bazylice

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Po przebytych chorobach nie zawsze mogę uczestniczyć w modlitwach o 6.20. Zastanawiam się jednak, na ile to jeszcze skutki choroby, a na ile początek zaniedbania. Pewnie przełożeni pomogą mi rozstrzygnąć wątpliwość.
C

Czwartek (29 listopada)

Dzień rozpoczął się jak zwykle, wspólną modlitwą i medytacją w kaplicy domowej o 6.20. Potem Msza koncelebrowana o 7.30. W czasie jesienno-zimowym to pierwsza Msza w bazylice. Dzisiaj przy ołtarzu kapłanów jest pięciu. Gdyby nas przeliczyć na lata, to koncelebrowało ponad 350 lat. Mniej niż zwykle, bo przy ołtarzu nie było najstarszych. W licheńskim sanktuarium emeryci są dowartościowani, stanowią jedną czwartą całej, liczącej ponad 40 osób wspólnoty zakonnej. Wszyscy (prawie) na równi z młodymi pełnią posługę wobec pielgrzymów.

Piątek (30 listopada)

W nocy padał śnieg. Przed godziną ósmą przyjeżdża po mnie ks. probo­­szcz Antoni Janicki z Tokar w dekanacie dobrskim. W jego parafii uroczystość odpustowa św. Andrzeja Apostoła. Przed południem dwie Msze w kościele...

10162

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]