Reklama

Zdaniem egzaminatora

Zdaniem egzaminatora

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Amnestia dla maturzystów - z jakiej perspektywy to dobra decyzja? Czy to polityczny zabieg? Jak najbardziej. Sposób na poprawę samopoczucia uczniów, którzy są na granicy zdania matury? Niewątpliwie. Szkoda, że nikt nie zatroszczył się o samopoczucie sprawdzających, którzy kilka majowych weekendów spędzili "skoszarowani w szkołach i w poczuciu misji czytali, sprawdzali, poprawiali.
Z

Zapewniam, że uczciwie (mówię w swoim imieniu, ale wiem, jaką tytaniczną pracę wykonali inni). Potem zadania czytał weryfikator, a prace progowe, czyli ocierające się o zaliczenie matury, także koordynator. Jestem pewna, że w takiej sytuacji niezdana matura - taką właśnie jest. Przychylność wobec ucznia jest podstawowym założeniem, ale poza tym musi jeszcze istnieć jakieś podstawowe kryterium dotyczące wiedzy. Jest mi przykro, bo podważono, nie tylko moją, uczciwość i rzetelność oraz podeptano poświęcony maturom czas. A co z autorytetem i kompetencjami egzaminatora, który jest przecież nauczycielem?

AGNIESZKA PARUZEL (Katowice)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]