Reklama

Konfidenci, tapeciary, lanserzy

Konfidenci, tapeciary, lanserzy

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Pracy nauczyciela przyświeca motto: "Wy, którzy tu wchodzicie, żegnajcie się z nadzieją. Codziennie odbywam tę samą podróż, podróż przez pięć kręgów.
/ rys. Mirosław Owczarek
K

Krąg pierwszy

Godzina 7.05, na dworze szaro. Przy drzwiach woźny sennie spogląda w kamery szkolnego monitoringu. Drzwi pokoju nauczycielskiego otwiera kod cyfrowy, jesteśmy w Europie. Trzeba przeglądnąć dziennik lekcyjny. Trudno nie pogubić się w plątaninie słupków, cyfr, tabelek, podliczeń. Zbliża się koniec miesiąca, czas rozliczeń. Statystyki, średnie i frekwencja, bo będzie wizytacja. Przepraszam, nie ma już "wizytacji", zastąpiło ją "wewnętrzne mierzenie jakości pracy szkoły". Jeśli "wizytator" - tu po staremu - dostrzeże brak w tabelkach, to o dodatku motywacyjnym (50 zł brutto miesięcznie) można zapomnieć. A więc pilność naszym orężem.

Przyznali zapomogę na święta, trzeba tylko wypełnić odpowiednie deklaracje: wpisać, na co przeznaczy się pieniądze. Inaczej nie dadzą. Wpisujemy: "na odzież zimową", "zakupy...

10786

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]