Reklama

Zapach krwi

Zapach krwi

27.09.2011
Czyta się kilka minut
W tygodniku "Uważam Rze" (nr 33/11) Piotr Zaremba zastanawia się nad tym, czy liderzy działających w Polsce partii powinni się obawiać wewnętrznej opozycji.
T

Tytuł rozważań jaskrawy: "Nożem w plecy"; w samym artykule wspiera go metaforyka "skoku" i "rzucania się do gardła"; wspominane jest też "królobójstwo" i (powyborcze) zabójstwo. W ostatnim zdaniu artykułu jego autor mówi, że w wewnątrzpartyjnych sporach nikt dziś nie nazywa przeciwnika zdrajcą, "najwyżej ktoś kogoś dźgnie w zakamarku nożem".

W "Rzeczpospolitej" z 23 września Michał Majewski i Paweł Reszka analizują słabość kampanii SLD i wewnętrznej pozycji lidera partii. Tytuł: "Napieralski zaczyna krwawić". Także w tym artykule mowa o "skoku do gardła". Wywód kończy się frazą jednego z polityków lewicy: "W Sojuszu nie szyje się ran, tylko dobija rannych. A Napieralski właśnie zaczyna krwawić".

W rozważaniach Zaremby, co istotne, nie ma przepowiedni krwawych partyjnych porachunków. Powiada on, podsumowując swe uwagi: "Można więc podejrzewać,...

2541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]