Reklama

Zakonnica na cenzurowanym

Zakonnica na cenzurowanym

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Biskupi imiennie, oficjalnie i publicznie skrytykowali teolożkę feministyczną s. Elizabeth A. Johnson za poważne błędy doktrynalne. W odpowiedzi zakonnica wytknęła biskupom "radykalne błędy" w lekturze jej dzieła.
K

Książka "Poszukiwanie Boga żywego" w istotnych punktach "nie zgadza się z autentycznym nauczaniem Kościoła" i "całkowicie podważa Ewangelię i wiarę tych, którzy wierzą w Ewangelię" - stwierdza oświadczenie Komitetu ds. Doktryny episkopatu USA z 30 marca. Mimo miażdżącej krytyki obyło się bez konsekwencji dyscyplinarnych wobec s. Johnson, jak np. embarga na książkę, zakazu publikacji czy nauczania.

Tego samego dnia s. Johnson oświadczyła, że przed "wyrokiem" biskupi nie zaproponowali jej rozmowy wyjaśniającej. Działali więc wbrew - zaakceptowanym przez siebie w 1989 r. i uznanym przez Kongregację Nauki Wiary - procedurom, które stanowią m.in., że doktrynalne problemy teologów należy rozpatrywać na poziomie lokalnym i podjąć dialog z zainteresowanymi. Kard. Donald Wuerl, przewodniczący Komitetu, natychmiast stwierdził, że najwłaściwszym czasem na wyjaśnianie...

4617

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]