Reklama

Zagłuszanie Franciszka

Zagłuszanie Franciszka

26.03.2018
Czyta się kilka minut
„TP” 11/2018
D

Dobrze, że „TP”, jako „niekatolickie” w mniemaniu niektórych pismo, poświęcił dużo miejsca człowiekowi, który stara się być odnowicielem Kościoła. W Polsce mamy do czynienia z różnymi, by delikatnie to nazwać, ocenami tego pontyfikatu. W mojej diecezji modlimy się za „papieża Franciszka”. Do śmierci Jana Pawła II modliliśmy się za „naszego papieża”. Do dziś rekolekcjoniści jeżdżą po kraju z kazaniami o naukach JPII, jakby dwóch pontyfikatów następnych nie było. To i tak lepiej niż w Krakowie, gdzie, podobnież, modlą się o śmierć papieża Franciszka…

Ale są i pozytywne przykłady. Będąc w diecezji legnickiej usłyszałem, że modlimy się za „naszego papieża Franciszka”. Niestety, pod względem słyszalności nauki papieża mamy w Polsce sytuację podobną do lat PRL-u. Wtedy miejsca, gdzie można było posłuchać ówczesnych papieży, były zagłuszane. Dziś naukę papieską „zagłusza” rodzima rozgłośnia z Torunia. Nawet nie zagłusza, a wręcz odwraca.

Czytaj także: Teksty na pięciolecie pontyfikatu papieża Franciszka w "TP" nr 11/2018

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

gdyby nasz Kochany Papiez F R A N C I S Z E K PO PIS- np - ywal sie jakimkolwiek innym imieniem no PIUS ; czy nawet PETRUS - to na pewno nazwali by Braci z Torunia wyraznie SEKTA / jak np Lefebrysci czy moze nawej Jehowas/ Ale skoro jest on dla nas jak najlepszym Ojcem to co poniektorzy pozwalaja sobie po Nim jezdzic do woli . Smutne to i prawdziwe ze dla wielu takich madrych Polakow niestety nie ma juz autorytetu tu na tym lez padole nawet w osobie Zastepcy Sw. Piotra.

... gdzie rodzima rozgłośnia z Torunia ( o jaka stację chodzi ?) odwraca naukę Papieża ? Mam nadzieję , że "TP" w mniemaniu niektórych jako niekatolickie pismo nie posługuje się oszczerstwami.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]