Reklama

Zaganianie do sieci

Zaganianie do sieci

23.11.2020
Czyta się kilka minut
Jeżeli kultura nie przetrwa pandemii, nie dojdzie do nowej umowy społecznej, która jest nam konieczna. Ale władza nią gardzi, jej celem jest podtrzymanie konfliktu, nawet po utracie rządów.
Pod Halą Mirowską w Warszawie, kwiecień 2020 r. ADAM CHEŁSTOWSKI / FORUM
N

Niedawno piórem Piotra Kosiewskiego „Tygodnik Powszechny” zadał dramatyczne pytanie: czy kultura przetrwa pandemię? Niektóre dobroduszne media udzieliły głosu twórcom i profesjonalistom kultury, by czytająca część społeczeństwa mogła usłyszeć ich skargi, ale dopiero „Tygodnik” postawił fundamentalne, greckie pytanie.

Odpowiedź przyszła niedługo z Ministerstwa Kultury i nazywała się „lista beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury”. Internet zatkało ze zdumienia, tym bardziej że minister Gliński zastrzegł: „Nie decydowały sympatie”. Tym razem jednak nie nastąpił wysyp memów. Nieudolną satyrą zareagował za to sam minister, zawieszając po kilku dniach wypłaty – 400 mln złotych – dla beneficjentów, których według niego wskazał pochopnie tajemniczy algorytm.

W świetle tego, kto miał dostać pieniądze od ministra i ile, nie sposób odpowiedzieć na zasadnicze pytanie Piotra...

12589

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wiele mówi i pisze się ostatnimi czasy o tym, jak gospodarka ucierpiała na pandemii.Takie podejście spłyca obraz problemów. Brakuje właśnie takich głosów, jaki został przekazany w tym tekście. Brawo Pani Pawle.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]