Reklama

Wyzerowane nadzieje

Wyzerowane nadzieje

28.12.2020
Czyta się kilka minut
Prezydent Rosji przesiedział rok 2020 w bunkrze, z obawy przed złapaniem koronawirusa. Nic nie wskazuje, aby w tym względzie coś się szybko zmieniło.
Tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 w hali dawnego lodowiska. Moskwa, 13 listopada 2020 r. MAXIM SHEMETOV / REUTERS / FORUM
Z

Z bunkra lub bunkrów, umiejscowionych w odizolowanych od świata zewnętrznego rezydencjach, Władimir Putin zawiaduje online kryzysem pandemicznym, politycznym i gospodarczym.

Pierwsza połowa roku 2020 była poświęcona operacji „wieczność”, czyli zapewnieniu możliwości pozostania Putina na Kremlu po zakończeniu obecnej kadencji (w 2024 r.) jeszcze przez dwie kolejne kadencje, aż do 2036 r. Kieszonkowy parlament, który w Rosji od dawna nie jest miejscem do dyskusji, przegłosował wszystkie niezbędne akty prawne towarzyszące nowelizacji konstytucji. Przede wszystkim: wyzerowanie dotychczasowych kadencji prezydenckich. Wybrane rozwiązanie jest domknięciem autorytaryzmu formującego się pod rządami Putina.

Rosja coraz bardziej się zamyka w sobie. Kreml znalazł się w izolacji po aneksji Krymu i agresji na Donbas w 2014 r., a przez minionych sześć lat Moskwie nie udało...

3392

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]