Reklama

Ładowanie...

Wyrzucę z klasztoru białe gąski

05.12.2004
Czyta się kilka minut
Nie staram się żyć według ślubów czy konstytucji mojego zgromadzenia - mówi siostra Sybilla. - To zawsze wychodziłoby sztucznie. Zachowywałabym się jak dziwaczka, a ja nie chcę być dziwaczką.
S

Sybilla wstąpiła do zakonu po maturze, dziewięć lat temu. Wybrała marianki, czyli Zgromadzenie Maryi Niepokalanej. Teraz pisze doktorat z historii stosunków polsko-niemieckich po II wojnie światowej, z uwzględnieniem jej własnego, utworzonego w XIX wieku w Niemczech, zgromadzenia.

Gdy zmysły śpią

Ale wolnych godzin, które mogłaby spędzać w ulubionym Instytucie Pamięci Narodowej, ma niewiele. Prowadzi duszpasterstwo akademickie - pierwsze w Polsce założone przy żeńskim klasztorze. Początkowo miało być jak zawsze: kameralne spotkania modlitewne dla dziewcząt. Ale dziewczyny zaczęły przyprowadzać znajomych. - Pomyślałam: dlaczego nie?

Na pierwszym spotkaniu duszpasterzy wrocławskich (dziesięciu księży i ona) panowała lekka konsternacja. - Byli uprzejmi, ale nie potrafili ukryć zdziwienia - opowiada z uśmiechem. -...

19512

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]