Reklama

Wyjaśnienia do obśmiania

15.04.2013
Czyta się kilka minut
Sondaże pokazują możliwości, jakie drzemią w nowym ugrupowaniu na lewicy i powrocie Aleksandra Kwaśniewskiego do polityki. Ale powodzenie przedsięwzięcia zależy od rozsupłania niezwykle splątanego węzła osobowości. Do tego przydałaby się pewna ręka.
S

Szybciej, niż się można było spodziewać, potwierdziły się przypuszczenia, że Aleksander Kwaśniewski jest dla lewicy źródłem równie wielu nadziei, jak rozczarowań. Nadzieje są przy tym tylko obietnicami, zaś rozczarowania okazują się jak najbardziej realne. Konferencja prasowa, na której w minionym tygodniu ogłoszono powołanie pełnomocników wojewódzkich nowego ugrupowania Europa Plus, mającego pod patronatem byłego prezydenta tworzyć listę do Parlamentu Europejskiego, została rozbrojona jednym Twitterowym wpisem konkurencji – „Transmisja z objawów choroby filipińskiej...”. Na tym skupiły się medialne przekazy, do tego musieli się odnosić pozostali liderzy dopiero formującego się ugrupowania.
Co najbardziej wymowne, zadziałało tak odwołanie nie do tych najbardziej jednoznacznych wpadek Aleksandra Kwaśniewskiego – w Miednoje czy w Kijowie – lecz do tej, z której się najbardziej...

3671

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]