Reklama

Wyjaśnienia do obśmiania

Wyjaśnienia do obśmiania

15.04.2013
Czyta się kilka minut
Sondaże pokazują możliwości, jakie drzemią w nowym ugrupowaniu na lewicy i powrocie Aleksandra Kwaśniewskiego do polityki. Ale powodzenie przedsięwzięcia zależy od rozsupłania niezwykle splątanego węzła osobowości. Do tego przydałaby się pewna ręka.
S

Szybciej, niż się można było spodziewać, potwierdziły się przypuszczenia, że Aleksander Kwaśniewski jest dla lewicy źródłem równie wielu nadziei, jak rozczarowań. Nadzieje są przy tym tylko obietnicami, zaś rozczarowania okazują się jak najbardziej realne. Konferencja prasowa, na której w minionym tygodniu ogłoszono powołanie pełnomocników wojewódzkich nowego ugrupowania Europa Plus, mającego pod patronatem byłego prezydenta tworzyć listę do Parlamentu Europejskiego, została rozbrojona jednym Twitterowym wpisem konkurencji – „Transmisja z objawów choroby filipińskiej...”. Na tym skupiły się medialne przekazy, do tego musieli się odnosić pozostali liderzy dopiero formującego się ugrupowania.
Co najbardziej wymowne, zadziałało tak odwołanie nie do tych najbardziej jednoznacznych wpadek Aleksandra Kwaśniewskiego – w Miednoje czy w Kijowie – lecz do tej, z której się najbardziej...

3671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]