Reklama

Wunderwaffe

Wunderwaffe

13.01.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
p

pytasz, w jakież jeszcze tajniki diabelskiego warsztatu powinienem Cię wprowadzić? Otóż jedna ze skuteczniejszych metod piekielnych to wyrobić u pacjentów przekonanie, że cztery bzdurne opowiastki o Cieśli odnoszą się do INNYCH. Innych ludzi. Innych czasów. Innych okoliczności.
To pozwala ich kompletnie znieczulić, impregnować na głupotę Nieprzyjaciela. Niestety – łażą jeszcze po tym świecie mądrale, co nie pozwalają się uśpić. Niedawno podsłuchałem pewną wariatkę, obłąkańczo oddaną Nazarejczykowi. Zastanawiała się, jak dziś brzmiałyby Jego przypowiastki sprzed dwóch tysięcy lat. No i wykoncypowało przeklęte babsko rzecz następującą: dwóch pacjentów modli się w kościele. Jeden ukląkł przed ołtarzem, równiutko złożył rączki i pobożnie spojrzał na wiszący u powały bohomaz. Drugi siadł pokurczony w ostatnim rzędzie, pokręcił się nerwowo, jakby czuł się w tym miejscu nieswojo....

4099

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]