Reklama

Wszystko w głowie

Wszystko w głowie

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Krystyna Chmielecka, wieloletni sekretarz wydawnictwa Znak: Papier był kiepski, okładki - że płakać się chce, bo znowu nie dali tektury, ale jaka to była radość wziąć do ręki Tischnera czy Malewską. Rozmawiała Anna Mateja
A

Anna Mateja: Zabieram Panią na spacer po katalogu książkowym Znaku.

Krystyna Chmielecka: Zgoda, ale pod warunkiem, że pani prowadzi, bo ja coraz gorzej widzę i szybko mogłabym wyprowadzić panią na manowce. Zdaję sobie jednak sprawę, że chyba jestem kimś zamiast: zamiast zmarłego 10 lat temu Jerzego Turowicza, który przyjmował mnie do pracy w 1957 r.; zamiast prof. Jacka Woźniakowskiego, któremu wiek i choroba nie pozwalają już na taką aktywność, jakiej byśmy sobie życzyli. Nim więc powiem cokolwiek więcej, jedną kwestię trzeba postawić jasno i od razu: bez ich wiedzy, kontaktów intelektualnych i smaku wydawnictwo Znak nigdy by nie powstało ani nie wydało tylu znakomitych książek.

Papier i śliwowica

Ale też bez Pani, sekretarza wydawnictwa, pracy i uporu niewiele by wyniknęło z tych...

20541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]