Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wszystko o mojej matce

Wszystko o mojej matce

05.03.2017
Czyta się kilka minut
Agneta Pleijel, pisarka: Szwecja zawsze była pragmatycznym, racjonalnym krajem. Studiowałam filozofię, literaturę i antropologię, ale brakowało w tym miejsca na metafizykę. Czułam rozczarowanie, bo świat nie może być tak prosty.
Agneta Pleijel Fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM
K

KATARZYNA KAZIMIEROWSKA: Wierzy Pani we wróżby?

AGNETA PLEIJEL: Nie (śmiech). Ale wierzę, że są ludzie, którzy mają ogromną intuicję i potrafią czasem wyczytać wiele rzeczy z twarzy czy zachowania. Zdarzyło mi się spotkać osoby o tym szczególnym rodzaju wibracji, jedną z nich, mężczyznę, poznałam w Madrycie. Byłam zaskoczona, jak wiele o mnie wiedział, choć nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy.

Pytam o to, bo w wydanej niedawno u nas Pani książce „Wróżba” bohaterka próbuje zaklinać rzeczywistość.

To dziewczynka, która wierzy w tytułową wróżbę, przeznaczoną dla jej ciotki. Wróżba w końcu się spełnia i wpływa także na życie tej dziewczynki.

Wyjaśnijmy tylko, że dziewczynka, o której Pani mówi w trzeciej osobie, to Pani. Opisuje Pani własne wspomnienia.

To trudno wytłumaczyć, bo...

10539

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]