Reklama

Wszyscy pójdziecie do pani Kopściałko!

Wszyscy pójdziecie do pani Kopściałko!

27.05.2013
Czyta się kilka minut
W ciągu jednej przerwy trzeba poznać całą piramidę różnych form zastraszania. Trochę deprymujące, ale cóż pozostaje? „Mamy tutaj wspaniałe dzieciaki, trzeba tylko dotrzeć do ich serc i umysłów”? Żarty na bok. Chodzi o instrukcję przeżycia.
Z

Znajoma podzieliła się ze mną wrażeniami z pierwszego dnia praktyk pedagogicznych w szkole podstawowej.
Była to osiedlowa tysiąclatka, pamiętająca wszystkie wyże, niże i reformy edukacji. Szary budynek, popiersie patrona przed wejściem, smętne śnieżynki przyklejone do szyb w młodszych klasach.
– Cóż robić, spada nam pani z nieba – zapewniła dyrektorka. – Weźmie pani lekcje w klasach V-VI.
Nowe koleżanki z pokoju nauczycielskiego szybko wyjaśniły, jak załatwić kod do kserografu. Pomogły w zdobyciu czterech pinezek (jeżeli ktoś z czytelników nie rozumie, dlaczego pinezki poddane są ścisłej ewidencji, to znaczy, że nic już nie pamięta ze szkoły). Ale najważniejsze, że praktykantka otrzymała garść cennych pedagogicznych porad. Brzmiały one mniej więcej tak:
Piąta G – „Grozić dwóją”.
Piąta H – „Straszyć uwagą do dzienniczka (czasem działa)”.
Piąta I – „...

3150

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]