Reklama

Pani chce dla nas dobrze

09.07.2018
Czyta się kilka minut
Nauczycielka tańca klasycznego: Proszę państwa, proszę mi wierzyć, od tylu lat pracuję z dziećmi – na dziewczynki w tym wieku najlepiej działa strach.
MAGDA WOLNA
P

Pani córka ma za krótkie ręce. Po tym zdaniu Agata, matka Olgi, będzie zapamiętywała obrazy, cudze głosy i własne myśli.

Obraz

Olga mówi tylko o szkole baletowej. Kończy trzecią klasę podstawówki, chce podejść do egzaminów. Popołudniami chodzi na zajęcia do studium tanecznego.

Agata, ekonomistka, o balecie wie niewiele. Po występie kończącym studium podchodzi do nauczycielek Olgi. Jedna z nich była uczennicą rosyjskiej szkoły baletowej, uważanej za najlepszą na świecie. Pyta: Czy moja córka się nadaje?

Głosy 

Nauczycielka pierwsza: Pani córka ma za krótkie ręce. I za słabe podbicie.

Nauczycielka druga: Balet to piękny zawód. Kto go pokocha, da radę.

Obraz 

Trzydniowe egzaminy Agata i jej mąż spędzają na korytarzu szkolnym. Za drzwiami komisja sprawdza: ułożenie kręgosłupa – czy...

15702

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]