Reklama

Wszyscy mają rację

Wszyscy mają rację

06.01.2002
Czyta się kilka minut
O

Oczywiście że młode matki powinny mieć urlop jak najdłuższy, aby dziecku zapewnić prawdziwe poczucie bezpieczeństwa, bo u początku życia nie zakłócona niczym, trwała obecność matki nie da się w żaden sposób zastąpić. Oczywiście że niepełnosprawne dzieci powinny mieć wszelkie ułatwienia w transporcie, a do szkoły przede wszystkim. Oczywiście, schorowani kombatanci i utrudzeni pobytem w obozach i łagrach mają korzystać z ułatwień w leczeniu i jego pełnej dostępności. Oczywiście, zakłady pracy zatrudniające samych inwalidów słusznie mają taryfę ulgową w swoim funkcjonowaniu, bo nie wszystkim żelaznym prawom rynku sprostać są w stanie. Oczywiście, bezrobotni nie mogą ginąć z głodu, a bezdomni z mrozu. To tylko wyimki z litanii spraw oczywistych.

Równie oczywiste jest, że prawa nabyte są prawami nabytymi, a obietnice mają być dotrzymane. Nauczycielom obiecano podwyżki i...

5334

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]