Reklama

Winni przeprosiny

Winni przeprosiny

26.04.2011
Czyta się kilka minut
W kwietniowym "Press" ukazała się obszerna sylwetka Romana Graczyka, dawniej dziennikarza, a obecnie pracownika IPN-u i autora książki "Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego".
W

W kwietniowym "Press" ukazała się obszerna sylwetka Romana Graczyka, dawniej dziennikarza, a obecnie pracownika IPN-u i autora książki "Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego". Dziennikarz Mariusz Kowalczyk rozmawiał z trzydziestoma osobami, w tym wieloma obecnymi i byłymi przyjaciółmi Graczyka.

Jerzy Skoczylas zdradził, że ma żal do Graczyka, bo ten w stanie wojennym naraził go na kłopoty. Po zatrzymaniu za nielegalne posiadanie powielacza Graczyk - zdaniem Skoczylasa - zeznał na milicji, że zarekwirowany mu papier poligraficzny pochodził z czasów wydawania legalnego pisma studenckiego "Aplauz", którego Skoczylas był redaktorem. A że SB dociekała, z kim Graczyk to pismo wydawał, mogła dotrzeć również do Skoczylasa. Tak się na szczęście nie stało. W dodatku Skoczylas źle pamiętał - chodziło nie o papier, ale o matryce drukarskie. Jego zarzut jednak...

8984

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]