Reklama

Ładowanie...

Więzienie za pętelkę

11.04.2015
Czyta się kilka minut
Mimo spadku przestępczości mamy największą liczbę więźniów w Unii Europejskiej. Wielu nie powinno było nigdy trafić za kraty.
Pole spacerowe w jednym z polskich więzień Fot. Piotr Kochański / FORUM
W

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał kradzieży 2 zupek błyskawicznych o łącznej wartości 4,58 zł”. „Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży kury o łącznej wartości 50 zł”. „Dokonał kradzieży bułek o łącznej wartości 1,59 zł, czym działał na szkodę w/w marketu, działając przy tym w warunkach powrotu do recydywy”... Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie, płk Krzysztof Olkowicz, którego ponad rok temu poznała cała Polska, bo wpłacił grzywnę za chorego psychicznie więźnia – ma trzy segregatory takich spraw. – Te wszystkie osoby siedziały w więzieniu – mówi. – O, widzi pani, jaki poważny przestępca? Dokonał kradzieży z talerza kotleta królewskiego o wartości 20 zł… – czyta kolejny wyrok.

– Ten ostatni siedział w Czarnem 15 dni, gdzie są recydywiści – już musiał być wcześniej karany – opowiada Olkowicz. – Dostał godziny na cele społeczne do...

12413

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]