Reklama

Więzienie za pętelkę

Więzienie za pętelkę

11.04.2015
Czyta się kilka minut
Mimo spadku przestępczości mamy największą liczbę więźniów w Unii Europejskiej. Wielu nie powinno było nigdy trafić za kraty.
Pole spacerowe w jednym z polskich więzień Fot. Piotr Kochański / FORUM
W

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał kradzieży 2 zupek błyskawicznych o łącznej wartości 4,58 zł”. „Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży kury o łącznej wartości 50 zł”. „Dokonał kradzieży bułek o łącznej wartości 1,59 zł, czym działał na szkodę w/w marketu, działając przy tym w warunkach powrotu do recydywy”... Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie, płk Krzysztof Olkowicz, którego ponad rok temu poznała cała Polska, bo wpłacił grzywnę za chorego psychicznie więźnia – ma trzy segregatory takich spraw. – Te wszystkie osoby siedziały w więzieniu – mówi. – O, widzi pani, jaki poważny przestępca? Dokonał kradzieży z talerza kotleta królewskiego o wartości 20 zł… – czyta kolejny wyrok.

– Ten ostatni siedział w Czarnem 15 dni, gdzie są recydywiści – już musiał być wcześniej karany – opowiada Olkowicz. – Dostał godziny na cele społeczne do...

12413

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]