Reklama

Mamy fart, że nie jesteśmy Jezusem

Mamy fart, że nie jesteśmy Jezusem

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Karolina Oponowicz, autorka książki „Bozie, czyli jak wygląda Bóg”: Chciałam opowiedzieć dzieciom nie tylko o katolicyzmie. Nie znalazłam takiej książki, więc powiedziałam wydawcy, że by się przydała.
A

ALEKSANDRA WARECKA: Idziesz do uczonych duchownych, poważanych mistrzów, i zadajesz im pytania. „Czy w niebie będą przytulanki?”, „Kto jest starszy – Bóg czy dinozaury?”, „Czy można być trochę w niebie, a trochę w piekle?”... Jak reagowali?

KAROLINA OPONOWICZ: Miny mieli niezłe. Oczy im się robiły okrągłe jak spodki. Czasem się śmiali. Ale to był ciepły śmiech.

Co ich najbardziej rozbawiło?

Np. pytanie: „Na czym polega robota Pana Boga?”. Albo „Czy diabły mają rogi, a anioły skrzydła?”.

Jakieś pytania ich oburzyły?

Nie. Uprzedziłam, że to pytania dzieci. Że jestem pośrednikiem między dziećmi a duchownymi, i w związku z tym proszę o cierpliwość. Cała szóstka moich bohaterów była nastawiona życzliwie. Widziałam, że chwilami trudno im mówić o podstawowych sprawach, np. jak wyglądają...

10652

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]