Reklama

Ładowanie...

Wiersze

03.01.2007
Czyta się kilka minut
Ziemia Obiecana
N

Nikt nie obiecywał, że będzie dobrze i dużo.

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

Nikt nie obiecywał, że będą:

Góry wyższe i niesamowitsze.

Morze czystsze i cieplejsze.

Miasta potężniejsze i piękniejsze.

Pola żyźniejsze.

Klimat łagodniejszy i łaskawszy.

Przyszłość jaśniejsza i prostsza.

Przeszłość wspanialsza.

Ta ziemia obiecana, zwykle biedna i ciężka.

Może kiedyś powiem: moja.

Może kiedyś powiem: tyle wystarczy.

2006

***

Z tak pilną nieuwagą,

budząc się niezupełnie,

nie całkiem zasypiając,

wiedząc, nie wierząc,

rozmawiając, nie słuchając,

raniąc, nie lecząc...

1950

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]