Reklama

Wielkie plany braci mniejszych

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Niedaleko średniowiecznych budynków uniwersyteckich, na Loretańskiej w Krakowie, stoją zabudowania klasztorne z XVII w. Przy kapucyńskim klasztorze latami działała Kuchnia św. Łazarza: dwa kontenery.
J

Jeden służył za kuchnię, drugi za łaźnię dla bezdomnych. - To była często dla potrzebujących jedyna szansa, by się przełamać i poprosić o pomoc - mówi Iwona Surmaj, pracownik socjalny. Razem z bratem Arturem Aliszewskim dyżuruje w Punkcie Konsultacyjnym przy furcie.

W miejsce kontenerów stanął pierwszy budynek Centrum Pomocy. - Miedziany dach, klinkier i piaskowiec podniosły cenę inwestycji do 3 mln zł, ale takie były wymogi Konserwatora Zabytków - tłumaczy o. Henryk Cisowski, dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, organizacji pożytku publicznego. 23 września ruszy tam punkt informacyjno-konsultacyjny. Nieodpłatnie porad udzielą prawnik, doradca zawodowy, pracownik socjalny i psycholog. Drugi kompleks - kuchnia, łaźnia, pralnia z magazynem odzieży i przychodnia Stowarzyszenia Lekarze Nadziei - powstanie do 2012 r. we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr...

2948

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]