Reklama

Wielkie dni sterowanej demokracji

Wielkie dni sterowanej demokracji

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Dzień wyborów do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej - 7 grudnia 2003 roku - stał się symbolicznie początkiem drugiej kadencji prezydenckiej Władimira Putina i pożegnaniem z elitami politycznymi epoki jelcynowskiej.
P

Putin, “wygenerowany" w 1999 r. przez ekipę poprzedniego prezydenta, musiał dotąd liczyć się z opinią swego patrona. Był też gwarantem bezpieczeństwa dla Jelcyna i stworzonego przezeń systemu. Dziś Putin będzie się mógł wyplątać z pajęczyny zobowiązań i pokazać, co potrafi zdziałać.

Wręczona przez Jelcyna legitymacja władzy nie jest już Putinowi potrzebna. Teraz wygrał wybory sam, swoimi siłami i zyskał własną legitymację. Może dzięki temu nareszcie dowiemy się, kim jest Władimir Putin. I czy dyskretnie zachęcony do boju zwierz nacjonalizmu nie zniweczy już w najbliższym czasie dziesięcioletnich starań o wyrwanie Rosji z izolacji.

Ciszoterapia

Sukces partii władzy “Jedinaja Rossija" - bezbarwnego tworu powołanego po to, aby zapewnić bezszelestne przyjmowanie wygodnych dla prezydenta ustaw - nie był...

10922

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]