Reklama

Wiatr i dziewczyna

Wiatr i dziewczyna

07.04.2015
Czyta się kilka minut
Naprzeciwko Ministerstwa Kultury stoi dziewczyna. W Moskwie ostatniego dnia marca 2015 r. zimno, horyzontalnie pada mokry śnieg, wieje, wieje i wywiewa wszystkich, a dziewczyna na pustej ulicy trwa naprzeciw.
S

Sama. W rękach duża kartka, na której rozpaczliwymi flamastrami napisała w trzech kolorach: „Panie Ministrze, proszę odwołać dymisję dyrektora Opery w Nowosybirsku!”.
Minister kultury uznał nowosybirską inscenizację opery „Tannhäuser” za zbyt śmiałą, w związku z czym w trybie natychmiastowym rozwiązał kontrakt z dyrektorem Borisem Miezdriczem i powierzył wakat dyrektorowi z Petersburga, Władimirowi Kekmanowi, który na „dzień dobry” zajął odpowiednie stanowisko: „To mnie obraża jako prawosławnego, obraża mnie jako Żyda, obraża mnie to”. To, czyli opera Wagnera w reżyserii młodego Timofieja Kuljabina. Sąd wypowiedział się kilka dni temu – ku oburzeniu prokuratury oddalił wniosek o obrazę uczuć religijnych. Więc wkroczyło Ministerstwo i Miezdricz wyleciał.
Ludzie teatru w Rosji już wiedzą, że idą zmiany. Na gorsze, oczywiście. Wiatr w Moskwie wieje szczególnie przed...

1274

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]