Reklama

Wet za wet

Wet za wet

13.12.2011
Czyta się kilka minut
Spór o godziwość kary śmierci ujawnia problemy o wiele poważniejsze niż doraźna walka polityczna: natrafiamy na węzeł spleciony z polityki, moralności, wiary i życia.
K

Kościół opowiada się przeciwko karze śmierci, ponieważ jest "zarówno potworna, jak też niekonieczna". Punkt 381. Katechizmu Kościoła Katolickiego dla Młodych "Youcat"

Czy Kościół jest za, czy przeciw karze śmierci? W ostatnich dniach usłyszeliśmy m.in.: "Nie można dać jednoznacznej odpowiedzi na tego rodzaju pytanie. (...) Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że w wyjątkowej sytuacji można dopuścić także karę śmierci" (abp Józef Michalik); "Stanowisko Kościoła w sprawie kary śmierci jest jednoznaczne - to nie jest rozwiązanie Kościoła" (bp Edward Dajczak); "Benedykt XVI, Jan Paweł II, Katechizm Kościoła Katolickiego i biskupi nauczają jasno - należy wyeliminować karę śmierci, a nie przywracać ją" (ks. Józef Kloch, rzecznik Episkopatu); "Katolik nie musi czuć się zobowiązany do bycia przeciwnikiem kary śmierci" (ks. Dariusz Kowalczyk SJ). Wygląda na to...

9687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]