Reklama

Kobiety w bardzo męskim świecie

Kobiety w bardzo męskim świecie

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Franciszek mianował Flaminię Giovanelli na wysokie stanowisko w Kurii Rzymskiej. Jaki wpływ kobiety mają na Kościół? Co robią w Watykanie? Ile ich jest? I dlaczego wciąż tak mało?
Barbara Jatta, dziś dyrektorka Muzeów Watykańskich, oprowadza Benedykta XVI po wystawie „Jan Paweł II” , Watykan, lipiec 2011 r. AFP / OSSERVATORE ROMANO / EAST NEWS
P

Pomysł zrodził się jeszcze za papieża Benedykta XVI, gdy 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, ambasador Kanady przy Stolicy Apostolskiej zaprosił do swojego domu grupę pracowników Watykanu” – opowiada Romilda Ferrauto, przez wiele lat szefowa francuskiej sekcji Radia Watykańskiego. „Wiele z nas spotkało się tego dnia po raz pierwszy, zaczęłyśmy wymieniać doświadczenia, dzielić się pragnieniami i frustracjami. Od spotkania do spotkania powstał pomysł stworzenia stowarzyszenia”. Ferrauto jest wiceprzewodniczącą grupy Donne in Vaticano (D.Va), której szefuje Amerykanka Tracy McLure, dziennikarka Radia Watykańskiego. Do stowarzyszenia zatwierdzonego we wrześniu 2016 r. od razu dołączyło 60 z 750 pracownic Watykanu, w tym trzy siostry zakonne z Indii, pracujące w Radiu Watykańskim, które były pierwszymi zakonnicami w tej grupie.

Ferrauto przyznaje, że niektórzy w Watykanie...

13060

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]