Reklama

Kobiety w bardzo męskim świecie

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Franciszek mianował Flaminię Giovanelli na wysokie stanowisko w Kurii Rzymskiej. Jaki wpływ kobiety mają na Kościół? Co robią w Watykanie? Ile ich jest? I dlaczego wciąż tak mało?
Barbara Jatta, dziś dyrektorka Muzeów Watykańskich, oprowadza Benedykta XVI po wystawie „Jan Paweł II” , Watykan, lipiec 2011 r. AFP / OSSERVATORE ROMANO / EAST NEWS
P

Pomysł zrodził się jeszcze za papieża Benedykta XVI, gdy 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, ambasador Kanady przy Stolicy Apostolskiej zaprosił do swojego domu grupę pracowników Watykanu” – opowiada Romilda Ferrauto, przez wiele lat szefowa francuskiej sekcji Radia Watykańskiego. „Wiele z nas spotkało się tego dnia po raz pierwszy, zaczęłyśmy wymieniać doświadczenia, dzielić się pragnieniami i frustracjami. Od spotkania do spotkania powstał pomysł stworzenia stowarzyszenia”. Ferrauto jest wiceprzewodniczącą grupy Donne in Vaticano (D.Va), której szefuje Amerykanka Tracy McLure, dziennikarka Radia Watykańskiego. Do stowarzyszenia zatwierdzonego we wrześniu 2016 r. od razu dołączyło 60 z 750 pracownic Watykanu, w tym trzy siostry zakonne z Indii, pracujące w Radiu Watykańskim, które były pierwszymi zakonnicami w tej grupie.

Ferrauto przyznaje, że niektórzy w Watykanie...

13060

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]