Reklama

Warszawa pożegnała prymasa

Warszawa pożegnała prymasa

28.01.2013
Czyta się kilka minut
Trzy dni trwały uroczystości pogrzebowe kard. Józefa Glempa, który zmarł 23 stycznia. Trumna z ciałem Prymasa Seniora spoczęła w krypcie archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Z

Z wielką rozwagą podchodził do rozwiązywania wielu spraw i problemów w życiu politycznym, społecznym i religijnym Polaków” – napisał w telegramie kondolencyjnym Benedykt XVI. W Mszy pogrzebowej uczestniczyło blisko 90 kardynałów i biskupów. Przewodniczył jej metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił prymas Polski abp Józef Kowalczyk. W pogrzebie Prymasa Seniora uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, w tym prezydent RP Bronisław Komorowski, były prezydent Lech Wałęsa, były premier Tadeusz Mazowiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, reprezentanci licznych instytucji i organizacji. Obecni byli także arcybiskup praski, prymas Czech kard. Dominik Duka, prymas Węgier i metropolita Budapesztu kard. Péter Erdő, metropolita Barcelony kard. Lluis Martinez Sistach, metropolita Kolonii kard. Joachim Meisner, arcybiskup Zagrzebia kard. Josip Bozanić. Do warszawskiej...

2059

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]