Reklama

Warszawa Centralna

Warszawa Centralna

23.11.2003
Czyta się kilka minut
Kiedy usłyszałem, że Grzegorz Jarzyna robi spektakl na Dworcu Centralnym w Warszawie, spodziewałem się rzeczy zaangażowanej społecznie, protestu przeciwko krzywdzie i poniżeniu, spektaklu solidaryzującego się z bezdomnymi. I trochę się bałem, czy bardzo dziś snobistyczny Teatr Rozmaitości ma szansę szczerze robić takie rzeczy.
T

Tymczasem Jarzyna (pod pseudonimem) wystawił na Centralnym komedię o ludziach z kryminalnego marginesu. Zadrwił ze wszystkich, którzy rozprawiali o brutalizmie, zamknął pewną epokę w teatrze polskim. Teraz każdy tak zwany brutalista będzie już jedynie epigonem kierunku, który przecież zresztą nigdy nie istniał.

Teren Warszawa

Przedstawienie “Zaryzykuj wszystko" powstało w ramach Terenu Warszawa. Teren zawiera w sobie obie litery będące nową nazwą Teatru Rozmaitości, czyli TR. Teren Warszawa jest całoroczną akcją, w ramach której Rozmaitości uruchomiły studium aktorskie, dramatopisarskie, reżyserskie i wolontariat, przygotowujący producentów i organizatorów życia teatralnego. Dziesięciu dramatopisarzy napisze dziesięć sztuk, które złożą się na Festiwal Nowej Dramaturgii. Adepci sztuki aktorskiej przygotują z doświadczonymi...

6911

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]