Reklama

W obronie Jezusa

W obronie Jezusa

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Wizerunek ukrzyżowanego Jezusa na magnesie - można go przyczepić do lodówki oraz ubrać w zabawny strój. Np. w biustonosz z pięcioramienną gwiazdą, szaty diabła, perukę afro czy spódnicę... W październikowym, specjalnym numerze miesięcznika "Focus Extra" zamieszczono przedruk obrazka ilustrującego kolekcję "Magnetic Jesus Dress Up". Chrystus otoczony jest różnymi częściami garderoby. Redakcja tego nie wymyśliła: ona "tylko" pokazała to, co można kupić w internetowym sklepie. A Jezusa na magnesie wymyślili Amerykanie. Redakcja "nawet" kpi sobie z nich, choć również przyznaje, że rzecz cała wydaje się jej "rozbrajająca".
P

Przeciwko tej publikacji zaprotestowała grupa osób, apelując między innymi do Rady Etyki Mediów o zajęcie się sprawą. "Jesteśmy oburzeni takim podejściem do osoby Jezusa Chrystusa. Jesteśmy oburzeni pogardą i nietolerancją wobec wszystkich ludzi, dla których Jezus Chrystus jest Bogiem i Zbawcą" - napisali sygnatariusze protestu. Ja również ten protest podpisałem.

Na jednym z forów internetowych ktoś ironicznie zapytał: "Przeciwko komu jest ten protest: przeciw temu, kto Ci to pokazał, czy przeciw temu, kto to zrobił i sprzedaje". Odpowiadam: to protest przeciw reprodukowaniu zła, które niszczy wolność - i to wolność każdego z nas. Każdy z nas jest bowiem odpowiedzialny za swoją wolność, która nie może niszczyć, a więc szydzić i poniżać tego, co dla innych święte: wolności innych. W tym wolności w oddawaniu czci Jezusowi.

909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]