Reklama

W Nocnej Piekarni

W Nocnej Piekarni

13.03.2017
Czyta się kilka minut
„Pisał Pan wiersze dla dzieci przez ponad trzydzieści lat, a one nie straciły nic ze swojej energii, językowej i poznawczej” – tak wydawca zwraca się do swojego nieżyjącego już autora.
W

Wydawnictwo Wolno, założone przez Jarosława Borowca, który wcześniej stworzył wrocławskie Warstwy, a potem nie z własnej woli rozstał się z nimi, wystartowało znakomicie. Pierwsza książka, „Obie”, to nadzwyczajnej urody picture book Justyny Bargielskiej i Iwony Chmielewskiej – artystki cenionej i nagradzanej na całym świecie. Numer drugi jest równie udany i przywraca czytelnikom, nie tylko najmłodszym, zapomniany fragment dzieła jednego z najoryginalniejszych i najbardziej wielostronnych, a przy tym najbardziej osobnych twórców w naszej powojennej literaturze, zmarłego przed 11 już laty.
„Tzw. twórczość dla dzieci zwyczajowo traktuje się w polszczyźnie gorzej niż inne gatunki literatury” – zauważył Piotr Sommer, wielbiciel i znawca Ficowskiego, tłumacząc, dlaczego w antologii szkiców poświęconych autorowi „Regionów wielkiej herezji” i rozmów z nim nie umieścił...

2632

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]