Reklama

W napastliwym świecie

W napastliwym świecie

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Nasz obraz przemocy w szkole jest skrzywiony. W pogoni za sensacją zapominamy o jej rzeczywistym obliczu.
il. Marek Tomasik
W

W drugim tygodniu września media zasypały nas porażającymi informacjami na temat przemocy szkolnej. Wszystko zaczęło się od trzynastolatki, która w krakowskim gimnazjum zraniła nożem koleżankę. Ofiara z poważnymi ranami twarzy i szyi trafiła na oddział intensywnej terapii. Dowiedzieliśmy się o "nożowniczce" z subkultury emo, która podobno już wcześniej, podczas pobytu w szkockiej szkole, atakowała w ten sposób i której grozi zamknięcie w zakładzie wychowawczym do 21. roku życia. Mogliśmy ją zobaczyć, wyprowadzaną w kajdankach, krzyczącą: "Ja nie chcę tam iść!", w otoczeniu dziennikarzy wołających: "Dlaczego to zrobiłaś?". Prokuratura i kuratorium wszczęły odpowiednie postępowania. Szkole i nauczycielom zarzucono nieodpowiednie zachowanie, zarówno w trakcie samego zdarzenia, jak i wcześniej (nieprzetłumaczenie świadectwa z informacjami o problemach, które dziewczynka...

11985

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]