Reklama

Ładowanie...

Uważam, że

04.07.2011
Czyta się kilka minut
Na prawicowych portalach szaleństwo, w zainteresowanych redakcjach niepokój - wiadomość o kupnie przez Grzegorza Hajdarowicza 51 proc. udziału w spółce Presspublica, wydającej "Rzeczpospolitą" i tygodnik "Uważam Rze", spadła jak grom z jasnego nieba.
B

Bronisław Wildstein mówi, że został sprzedany, i to kiepsko. Jan Pospieszalski dodaje, że przejęcie ma kontekst polityczny i że nastąpi próba włączenia obu tytułów "do chóru mediów uprawiających rządową propagandę". Michał Karnowski idzie dalej, wskazując na rzekome powiązania spółek nowego właściciela z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. "Trudno uciec od banalnego wrażenia, że to znowu ten sam film - pisze wicenaczelny "Uważam Rze". - Najpierw bowiem środowiska konserwatywne słyszą, że są nieudolne i tylko narzekają zamiast robić, działać. Ale kiedy zrobią, kiedy mają sukces - akcja jest błyskawiczna. Raz, ciach i zmiana właściciela".

Jaka będzie przyszłość Karnowskiego i publicystów o zbliżonych doń poglądach, trudno oczywiście powiedzieć, choć warto zauważyć deklarację Grzegorza Hajdarowicza, że "Rzeczpospolita" jest gazetą centroprawicową, jej grupa...

2119

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]